+

OLYMPUS DIGITAL CAMERAКіровоградська область  одна з найменш забезпечених місцевими водними ресурсами областей України. Їх запаси  майже вдвічі менші ніж у  середньому по Україні і питання санітарно-епідеміологічного благополуччя території, здоров’я населення – надзвичайно важливі, і  тому КМО  «МАМА-86» приділяє особливу увагу цьому питанню situatioonal research_WASH_KIR1

Country_report__Pilot_project_Ukraine

Kyrovograd Self-assessment 11 Feb 2014

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС 2015

Право українців на воду: задеклароване чи реальне?

Кіровоградська область є дотаційною, економічно залежною від фінансування з центру, однією із бюджето утворюючого галузей виробництва області пов’язана з видобутком та переробкою урану .

Активний видобуток урану на території  Кіровоградщини  створює  цілу низьку екологічних проблем: підвищений викид радону, зниження рівня води в місцевих річках нижче критичного  рівня,  їх замулення. Враховуючи те, що область знаходиться в степовій зоні, що є проблеми із водопостачанням (70 % населених пунктах не має централізованого водопостачання), таке відношення до джерел водопостачання є недопустимим.

Намагаючись скоротити витрати, власники урановидобувних підприємств намагаються якомога більше оптимізувати витрати, тому, в першу чергу, скорочують так звані «екологічні» програми.

При цьому громадська активність залишається вкрай низькою. І основна тому причина, відсутність у населення, районних громадських організації  навичок громадського лобіювання та участі у процесі прийняті рішень органами влади. Саме тому ми пропонуємо об’єднати зусилля активної екологічної громадськості області на вирішення місцевих екологічних проблем, надати їм знання та практичні навички щодо механізмів та інструменти впливу на формування  місцевої екологічної політики, залучити їх до проведення  моніторингу стану виконання програми, визначити ефективність запропонованих заходів, визначити рівень фактичного фінансування заходів програми та лобіювати розробку та прийняття  екологічних програм районного рівня  спрямованих на  покращення якості та доступності питної води для мешканців  цих територій.

В 2014 році зусиллями громадських активістів  КМО ВЕГО «МАМА-86″  проведено  моніторинг місцевої екологічної політики, зокрема  ефективності реалізації  обласної цільової програми «Питна вода Кіровоградської області» на 2012-2020  результати можна ознайомитись  тут.Моніторинг Питна вода

Share Button

One thought on “Вода і санітарія

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *