«Чи може сучасне місто – а Кропивницький, безперечно, таким і є – бути екологічно чистим?»
5 вересня цим питанням відкрила зустріч місцевих екоактивістів очільниця КМО ВЕГО «МАМА-86» Людмила Шестакова. І ствердною відповіддю на її питання стало проведення самого ЕкоФоруму – зустрічі мешканців міста, які зацікавлені в оптимальному вирішенні актуальних екологічних проблем міста, району, вулиці та готовність прийняти глобальні виклики.

Серед експертів та учасників Форуму – представники екологічних громадських організацій «ЕКОЛІГАЦЕНТР», «Озеленення», ВЕГО «МАМА-86»; Кіровоградської міської ради, ТОВ «Екостайл», Кіровоградського обласного управління водних ресурсів та управління лісового та мисливського господарства, земельної комісії Кіровоградської міської ради сьомого скликання, Кіровоградського МРВ УДСНС в області, викладачі та студенти КДПУ ім. В. Винниченка, громадських організацій «ТІМО «Відкриті двері», ініціативної групи «Dumka», «Громадський тиск Кіровограда», БО «БФ «Берегиня Миру», громадські діячі та представники ЗМІ.

Один із етапів підготовки до Форуму включав громадське опитування мешканців м. Кропивницький щодо найактуальніших екологічних проблем міста, які, на думку респондентів, потребують першочергового вирішення і внесення питань у Програму. Як зазначила експерт-аналітик,  виконавчий директор ГО «Територія успіху» Інга Дуднік, зазначила, що за попередніми результатами опитування, топовими проблемами Кропивницького визначені:

стихійні сміттєзвалища;
забруднені водойми;
обрізка дерев.

До речі, опитування триває. Всі побажання і рекомендації з вирішення типових для вашого району проблем можна надфслати, скориставшись формою за посиланнямhttps://goo.gl/forms/0UKnoRHdlvZiPBeJ2.

Далі учасники ЕкоФоруму самі озвучили найбільш актуальні, на їхню думку, проблеми і за допомогою голосування обрали чотири найбільш пріоритетні: утилізація відходів, знищення зелених насаджень, відсутність екологічного виховання, замулення і забруднення річок. Далі робота тривала у групах: учасники об’єдналися у групах навколо близьких їм проблем і обговорили можливі та ефективні шляхи їх вирішення. Усі пропозиції будуть взяті до уваги і обговорені експертами у подальшій роботі над місцевим планом дій. Слідкуйте за оновленнями!

 

Більше фото – на офіційній сторінці КМО ВЕГО «МАМА-86» у facebook.

 

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *