22 березня в Орхуському центрі, за сприяння КМО ВЕГО «МАМАМ-86», пройшла зустріч екологів для обговорення проблем і перспектив використання водних ресурсів області. Захід відкрився нагородженням учасників конкурсу дитячого малюнку «Джерело мого дитинства». Учні шкіл поділилися своїм баченням екологічних проблем, пов’язаних із водою, та їхнього вирішення.

Після урочистої частини за круглим столом зібралися представники профільних відділів області, провідні педагоги, громадські активісти та студенти-екологи. Обговорення по праву можна було вважати міжнародними, оскільки серед запрошених спікерів був присутній волонтер Корпусу Миру (нині залучений до роботи у КО ВЕГО «МАМА-86»), Пол Бронсон. Директор Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Олександр Ковтунов, відзвітував про роботу колег у рамках комплексної програми з охорони навколишнього середовища (2013-2015). За його словами, завершуються реконструкції очисних споруд у Знам’янці та Світловодську, також значна робота виконана з берегоукріплення, проведені заходи для покращення якості питної води.

Катерина Гайдук, заступник  начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів, та Ольга Гелевера, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та геоекології Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, представили результати наукових досліджень води у головній водоймі Кіровограда — річці Інгул. Обидві доповідачки були солідарні в рекомендаціях щодо покращення якості питної води, оптимізації використання водних ресурсів в області (зокрема, висушення та повернення природного водотоку у заболочених ставках).

Проблеми використання водних ресурсів нерозривно пов’язані із санітарією, зауважила очільниця Кіровоградського осередку ВЕГО «МАМА-86», Людмила Шестакова. Зокрема, неналежні умови утримання дворових туалетів зумовлюють значну кількість викиду нітратів у ґрунт, а потім і у підземні води. Цим частково пояснюється підвищений вміст отрутохімікатів у воді у містах. Усі учасники були одностайно згодні, що найефективнішим превентивним заходом тривалого забруднення водойм області та неефективного використання ресурсів для їхнього відновлення, є підвищення рівня екосвідомості та відповідальності місцевих жителів. Адже елементарне прибирання місць відпочинку дозволить покращити стан водної екосистеми та зекономити кошти на їхнє прибирання й відновлення, переконані учасники зустрічі.

Волонтер Корпусу Миру США, Пол Бронсон, познайомив присутніх із системою водопостачання свого рідного міста Ері, штат Колорадо. Пол переконаний, що зробити водпровідну воду чистою і смачною цілком реально.  По-перше, варто самим мешканцям захотіти цього і, за сприяння органів місцевого самоврядування, запровадити певні правила водного використання. По-друге, усі рішення і заходи, прийняті на рівні місцевого самоврядування за рахунок податків містян, мають бути загальнодоступними і прозорими. Так, зайшовши на сайт міста Ері, можна просто віднайти контакти адміністрації уряду міста і відповідальних осіб, щоб зв’язатися з ними через електронну пошту чи зателефонувавши. Зацікавлених у способах очищення питної води Пол ознайомив із відповіддю на запит у відповідну службу міста Ері.

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *