Для обговорення шляхів вирішення цієї проблеми у п’ятницю, 26 лютого об 11:00, у приміщенні обласної універсальної бібліотеки ім. Д. Чижевського (вул. В. Перспективна, 24, кімната 307) Кіровоградський місцевий осередок ВЕГО «МАМА-86» та ГО «Територія успіху» запросили представників активної громадськості, Держсанепідслужби області та органів місцевого самоврядування на круглий стіл «Радіаційні ризики для здоров’я дітей Кіровоградщини».

Мета заходу — привернути увагу влади та громадськості до проблеми шкідливого впливу на організм радонового випромінювання на організми жителів області, у тому числі дітей, окреслити шляхи впливу на загрозливу ситуацію.

За даними моніторингу Держепідемслужби Кіровоградської області, у 2015 році було обстежено понад 1700 будівель, серед яких дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, лікарні, бібліотеки, адміністративні будівлі. У приміщеннях шкіл Компаніївського та Гайворонського районах зафіксовано критичну активність радону в повітрі, що у 20-46 разів перевищує нормовані граничні показники. Тривалий вплив таких доз випромінювання на організм дитини значно підвищує рівень імовірності захворювання на рак легенів та онкологічних захворювань крові.

Учасники:

  • Людмила Шестакова, виконавчий директор КМО ВЕГО «МАМА-86»
  • Анатолій Оперчук, начальник Маловисківського міжрайонного управління Держсаніепідслужби в Кіровоградській області
  • Юрій Брюм, заступник директора ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», радник Голови Держсанепідслужби України з питань цивільного захисту
  • Олександр Ковтунов, директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА
  • Олена Гурба, юрист ГО «Територія успіху»

 

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *