Щоб зменшити шкідливий вплив на довкілля, не обов’язково чекати провладних ініціатив та узаконених штрафів. Творцем змін на краще може стати кожен, просто тут і зараз, — переконані активісти КМО ВЕГО «МАМА-86», до яких як до місцевих еко-експертів звернулися журналісти обласного телебачення за коментарем.


Про переваги еко-торбинок
. За словами керівника Кіровоградського місцевого осередку, Людмили Шестакової, про шкідливість і недоцільність поліетиленових пакетів можна говорити дуже довго. «За рік на кожного українця припадає 500 викинутих поліетиленових пакетів, у той час, як торбинка може служити роками, — стверджує Людмила Володимирівна і хизується однією зі своїх: — Цю мені подарували, вона зі мною вже п’ять років».  Наші гаманці також спустошуються поліетиленом: в середньому на рік ми витрачаємо 400 гривень тільки на покупку пакетів у супермаркетах, які потім викидаємо.

У цьому випадку попит породжений пропозицією, адже попередні покоління не користувалися пакетами. Волонтери і друзі організації у Кіровограді і тепер підтримують цю еко-ініціативу. Вони купують або самі шиють торбинки. Здебільшого, льняні чи джинсові. До того ж, вони можуть стати полем для творчості: розпис акрилом, вишивка бісером чи стрічками перетворять вашу торбинку на модний аксесуар. (Погодьтеся, із пакетами важко щось таке утнути.)

DSC08009Про досвід Америки розповів друг організації, волонтер Корпусу Миру США Пол Бронсон. Ні, там не діє абсолютна заборона на поліетилен, і, за словами Пола, більшість все ж використовує поліетиленові пакети. Та все ж деякі магазини підтримують екополітику. Як мінімум, це пропозиція альтернативного паперового пакету чи сумок із тканини. Далі пішли власники органічних магазинів: вони не пропонують пакетів взагалі, покупки можеш нести хоч у руках, хоч у кишенях.  У Болдері (штат Колорадо), де мешкає волонтер, давно популярні екоторбинки. Особисто у Пола їх десь із десяток з собою на випадок раптових масштабних закупів.

У Кіровограді Пол мешкає вже 9 місяців, і досі не чув про політику сортування сміття чи щось подібне (її насправді немає, є тільки активісти). Та одного разу помітив, як його сусідка поважного віку у дворі розкладала своє сміття у різні пакети — пакети окремо для газет, для пластику, для скла. І хоч і не була впевнена у тому, що потім все не опиниться в одній купі, жінка переконана, що так робити треба.

І ми впевнені, що таких прикладів менше ніж хотілося, і все ж досить багато. Бо еко-ініціатива не карається, а заохочується.

Відеосюжет про те, наскільки кіровоградці готові відмовитися від поліетилену, дивіться у програмі «День за Днем» на YouTube-каналі КОДТРК.

Оновлення: Додано відео.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *