Свято із кумедною, на перший погляд, назвою започаткували ще у 2001 році учасники міжнародної конференції у Сінгапурі. Тоді у цей день більше двохсот делегатів із різних куточків світу обмінювалися досвідом у питаннях доступу населення до систем каналізації та забезпечення належного рівня санітарії.

Мета Всесвітнього дня туалету — підвищити обізнаність громадськості щодо проблем людей, які не мають доступу до туалетів. Далеко ходити не треба: населення 95,5% кіровоградських сіл живуть без каналізації. Також досі не забезпечено належних санітарних умов для процедур особистої гігієни вразливих верств населення.

Про стан більшості громадських вбиралень згадувати досі неприємно: фактичний стан санітарії не відповідає очікуванням чиновників, що фінансують галузь із бюджету. І, як не прикро визнавати, такий стан речей існує ще задовго до військових дій на сході країни.

Чотирнадцять років тому конференція, що започаткувала сьогоднішнє свято, пройшла у Сінгапурі, — місті, що можна взяти за взірець у вирішенні питань санітарії. Тож кіровоградцям є у кого повчитися й куди розвиватись. І КМО ВЕГО «Мама-86» надалі цьому сприятиме.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *