Результати досліджень якості води активістами КМО ВЕГО «МАМА-86» були оприлюднені на Міжнародному водному форумі «AQUA UKRAINE–2015». Це єдиний міжнародний спеціалізований захід в Україні, що проходить у Києві вже втринадцяте. Цього року керівник кіровоградського міського осередку ВЕГО «МАМА-86» Людмила Шестакова виступила на форумі з висвітленням проблеми забезпечення рівного права доступу до чистої води та санітарії мешканців області.

Як показав моніторинг реалізації цільової обласної програми «Питна вода Кіровоградщини на 2012-2020 роки», реальний рівень та структура фінансування заходів програми дуже відрізняються від  планового. У той час, як тарифи на водопостачання та водовідведення зросли на 11,5% і на 4,7% відповідно, чотири обласні медичні заклади та п’ять загальноосвітніх досі не мають централізованого водопостачання.

IMG_4740Майже 48% населення області взагалі не мають доступу до централізованих мереж водопостачання та водовідведення (каналізації), каналізаційні мережі існують лише у 0,49% сіл. Для задоволення потреб у питній воді у селах і селищах використовують криниці та свердловини. Найгіршою ситуація є із відхиленням від нормативних показників води у криницях Новгородківського району. Загалом же 73,4% проб води із криниць не відповідають гігієнічним вимогам та санітарно-хімічним показникам.

Одразу ж після конференції представником Інституту Водних Проблем і Меліорації Національної академії аграрних наук України Міхаелем Хоффманном було запропоновано співпрацю у веденні інформаційно-дослідницької діяльності, зокрема, у дослідженні шкідливого впливу сільськогосподарських добрив на екологію підземних вод через їхній можливий вплив на стан води у криницях та як згенерувати дослідження, розумно використавши зусилля та кошти.

Переглянути презентацію повністю можна за посиланням: http://mama-86.org.ua/images/stories/000745/Shestakova.pdf. З результатами дослідження можна ознайомитися на нашому сайті у розділі «Наші видання».

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *