Обізнаність про якість питної води з-під крану цікавить не лише Кіровоградський міський осередок всеукраїнської екологічної громадської організації (КМО ВЕГО) «Мама-86», а й пересічних кіровоградців. Днями представник ОКВП (обласного комунального виробничого підприємства) «Дніпро-Кіровоград» завітав до КМО ВЕГО «Мама-86» і запропонував співпрацю задля ефективного інформування населення про якість питної води.
За словами, технічного директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Романюка Миколи Олександровича, щоб потрапити в оселі мешканців нашого міста вода проходить довгий шлях, і весь цей шлях постійно контролюється чотирма лабораторіями, що існують на підприємстві. Хімічні, фізичні і мікробіологічні показники є основними критеріями якості питної води, тому щоденний контроль якості питної води є основним завданням «Дніпро-Кіровоград». Контроль проводиться у відповідності до Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, вимог ДСТУ 4880:2007 “Джерела централізованого питного водопостачання. Гігієнічні та екологічні вимоги щодо якості води і правила вибирання” та ДСанПіНу 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”.
Перелік показників, які контролюються лабораторіями, терміни і частота відбору проб води визначаються відповідно до виробничих програм, які включені у технологічний регламент з експлуатації споруд та мереж централізованого водопостачання та погоджений головним управлінням Держсанепідслужби у Кіровоградській області (висновок від 11.12.2014 року №06.03.02-07/74983).
Існують такі види контролю:
Скорочений виробничий контроль якості питної води перед надходженням в населений пункт (на виході з РЧВ насосних станцій мм.Світловодська, Знам’янка, Олександрія, Зони-І та підземних джерел м. Кіровограда) виконується щоденно по 4 мікробіологічним (загальне мікробне число, загальні коліформи, Е.соlі, Ентерококи) і 5 хімічним показникам (запах, забарвленість, каламутність, смак, присмак, залізо загальне), визначеними відповідно до ДСанПіНу.
Скорочений періодичний контроль у всіх РЧВ підприємства проводиться два рази на тиждень за 3 показниками (амоній, водневий показник рН, сухий залишок), відповідно до ДСанПіНу.
Повний виробничий контроль у всіх РЧВ підприємства проводиться один раз на місяць по 4 мікробіологічним і 21 хімічним показникам.
Контроль радіаційної безпечності питної води здійснюється в місцях водозаборів один раз на три роки, відповідно до вимог, наведених в п 3.2 ДСанПіНу іншими атестованими лабораторіями по договору. Так, визначення вмісту радону-222 у зразках свердловин Лелеківського водозабору та “Холодні ключі” (питома активність радону-222 у воді становить 23,4 та 4,4 Бк/л відповідно, не перевищує за величиною відповідного показника ДСанПіНу ( Визначення паразитологічних показників проводиться у всіх РЧВ підприємства лабораторією СЕС поквартально.
Щомісяця підприємство оновлює дані про якість питної води на своєму офіційному сайті dnipro-kirovograd.com.ua . Тут можна ознайомитися з результатами вимірювань за 2013-2015 роки по всім чотирьом містам, через який проходить водогін (Світловодськ, Олександрія, Знам,янка, Кіровоград) та з результатами по місцевим джерелам: водозабору Лелеківський та Холодні Ключі.
Якщо Ви бажаєте перевірити якість води з-під крану у власній домівки можете звернутись до лабораторій підприємства. Послуга коштуватиме від 168 грн. до 800 грн. в залежності від кількості перевірених показників.
Пам`ятайте, воду з-під крану у Вашій квартирі перед використанням потрібно відстоювати, щоб хлор, яким дезінфікують воду, вивітриться, а завислі часточки осядуть на дно.
Контроль водоканалу розповсюджується лише на центральне водопостачання. Тому справжню загрозу приховують у собі підземні джерела, так звані колодязі, які частіше за все не мають паспортів. У такій воді зазвичай перевищена норма аміаку, сульфатів, нітратів, а у деяких знайдені залишки радону та урану. Якщо вода у Вашому колодязі або свердловині має солодкий присмак у ній скоріш за все є важкі метали, солі та інші домішки. У той же час така вода не проходить дезінфекцію і в ній може знаходитись величезна кількість небезпечних для людського здоров’я бактерій. Якщо Ви вимушені користуватися тільки такою водою, перед вживанням обов’язково прокип’ятіть її. Висока температура вбиває більшу частину бактерій.
Якщо ж до Вас поставляють привезену воду, поцікавтесь, де саме її набрали. Хай перевізник надасть документи експертизи якості цієї води. Не довіряйте очищеній озоном воді, оскільки, за словами експерта, після дезінфекції озоном бактерії не розмножуються у цій воді лише 7-8 годин. Але КМО ВЕГО «Мама-86» рекомендує Вам зробити гарантований вклад у своє здоров’я самим. Придбайте якісний водоочисний пристрій та вчасно міняйте на ньому фільтри. На сьогодні ця система працює найкраще за усі вище перераховані способи забезпечення своєї сім’ї якісною питною водою. З простими порадами як покрашити якість питної води в домашніх умовах без дорогих фільтрів зможете ознайомитись за посиланням.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *