14 травня 2019 року в приміщенні Громадського офісу Кіровоградської ОДА Кіровоградський місцевий осередок Всеукраїнської екологічної громадської організації  «МАМА-86» провела регіональний круглий стіл на тему: «Медична реформа в Україні: об’єктивно і без емоцій». Це фінальний захід в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», що реалізується в м.Кропивницький за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Мета проекту – посилення поінформованості населення по впровадженню медичної реформи в обласному центрі.

Відкриваючи захід, виконавчий директор КМО ВЕГО «МАМА-86»- Людмила Шестакова зазначила: «Медична реформа – одна з найважливіших та найбільш обговорюваних на сьогодні суспільних змін, оскільки торкається кожного з нас. Сьогодні тривалість життя українців одна з найнижчих в Європі: 104 місце серед 183 країн! Про новації в медичній багато сказано та написано: як поганого, так і доброго. Реалізовуючи заходи проекту волонтери нашої організації-провайдери реформи розбиралися у запропонованих урядом країни «медичних» нововведеннях та зрозумілою мешканцям обласного центру мовою пояснювали їх права та обов’язки в стосунках «пацієнт-лікар».

Учасникам круглого столу було презентовано результати впровадження І етапу медичної реформи «Медична реформа: погляд громадськості».

У заході взяли участь: керівник управління охорони здоров’я міської ради міста Кропивницького Оксана Макарук, яка поінформувала присутніх про стан впровадження медичної реформи в м.Кропивницькому (ПРЕЗЕНТАЦІЯ). А також — керівники медичних закладів І ланки, сімейні лікарі, представники місцевого самоврядування, лідери місцевих осередків неурядових громадських організацій, представники галузевої профспілки, регіональні мас-медіа, волонтери та активісти КМО ВЕГО «Мама-86»., експерти з питань впровадження реформи (усього 26 осіб), які активно долучилися до дискусійної панелі та обговорили питання:

  • Сприйняття/несприйняття населенням медичної реформи: причини, наслідки, шляхи вирішення.
  • Ступінь відповідальності влади та громадськості при імплементації ІІ етапу реформи.

Круглий стіл пройшов конструктивно, кожен з його учасників мав можливість висловити свою думку та ставлення до змін, що відбуваються в медичній сфери. Незважаючи на головний меседж заходу – «об’єктивно та без емоцій», захід виявився ну вже дуже емоційним, адже тема непроста, в більшості випадків особиста, і жодного з учасників не залишила байдужим. Незважаючи на певні розбіжності в поглядах на реформу, усі присутні одностайно погодилися з тим, що грамотна медична реформа Україні потрібна як повітря. Питання лише в її якості та засобах реалізації. І наш круглий стіл був цьому підтвердженням!

 

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *