Вчора, 25 квітня, в чистий четвер, провели останній флешмоб «Медична реформа: стосується кожного» в рамках реалізації проекту КМО ВЕГО МАМА-86 «Медична реформа під контролем громадськості». Під час спілкування з мешканцями обласного центру ми ставили їм запитання щодо їх ставлення до медичної реформи, пояснювали позитивні зміни, які вона містить, розтлумачували новації, що відбулися в медичній сфері за останній рік. Ну, і звісно ж, уважно дослухалися до думки співгромадян, нотували їх зауваження, пропозиції, пропонували взяти участь у міні опитуванні. Опитано понад 100 мешканців міста. В підсумку маємо наступне: 80% респондентів вже підписали декларацію з лікарем, 20% ще зволікають з цим питанням. 54%, з тих, хто підписали угоду, зазначили, що цілком довіряють і задоволені своїм сімейним лікарем. При цьому, опитані, як позитив відзначали, що обрані ними лікарі – професіонали, уважні, чутливі до пацієнтів, готові надати допомогу в будь-який, зручний для пацієнта час та спосіб. Натомість, 28% висловили невдоволеність послугами, що їм надає сімейний лікар, особливо це стосується витрат на проїзд лікаря до пацієнта додому, або відмова надати допомогу в зручний для пацієнта час, неуважність до пацієнта, а також низький рівень професіоналізму лікаря. Слід також звернути увагу, що певна кількість опитаних також визнала, що уклали угоду формально, а насправді обслуговуються в інших лікарів, підписання декларації з якими не передбачено законодавством. Решта опитаних (18%) не дали чіткої відповіді на запитання, оскільки після підписання декларації, за їх словами ще не зверталися до лікаря.

Прикрим є той факт, що лише 45 % респондентів знають, що декларація не має строку дії, 25% опитаних надали стверджену відповідь на запитання, 30% — відповіли, що не мають відповіді на запитання. Не знайомі із процедурою розірвання декларації з лікарем 56%. Стосовно програми «Доступні ліки» з’ясовано, що 50% опитаних не чули про неї. З числа тих, хто визнав, що знають про програму лише 28%, зазначили, що користувалися нею, переважній більшості опитаних (72%) відповіли, що ще не мала такої нагоди (переважно це люди вікової категорії «55+»). Також з’ясовано, що 60% респондентів не користуються такою послугою, як електронна черга, натомість 40% (переважно молодь) зазначили, що це корисна та зручна послуга. 50% респондентів висловили повну підтримку  медичній реформі, переважно це молодь та вікова категорія «35+». Натомість 43% », висловили категоричне неприйняття даної реформи, решта, 7% не змогли визначити своє ставлення.

Під час флешмобу кожен його учасник отримав інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», котрий вичерпно та структуровано дає відповіді на найбільш часті питання щодо суті медичної реформи. Активних користувачів смартфонів наші волонтери зацікавлювали мобільним додатком, розробленим за ініціативи КМО ВЕГО «Мама-86», який містить усю необхідною інформацією стосовно суті медичної реформи.

Зважаючи на результати флешмобу, гадаємо не зайвим буде нагадати, що підписавши декларацію з лікарем Ви можете безоплатно розраховувати на:

  • Консультації необмежену кількість разів
  • Профілактичні огляди
  • Базові аналізи
  • Рецепти на доступні ліки
  • Направлення до лікарів-спеціалістів
  • Видачу довідок та листів непрацездатності

Не варто перейматися про те, що обрали не того лікаря. У разі, якщо Ви засумнівалися у компетентності Вашого лікаря, не подобаються методи його лікування або ж він не подобається Вам з будь-яких інших причин Ви можете просто піти від нього. При цьому Ви не мусите розривати угоду, Вам потрібно лише прийти до нового лікаря, підписати нову декларацію з ним, таким чином попередня просто анулюється.

 

 

Захід організований КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *