В середу, 10 квітня в рамках реалізації проекту КМО ВЕГО МАМА-86 «Медична реформа під контролем громадськості» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, було проведено флешмоб «Медична реформа: стосується кожного». У ході флешмобу було опитано 100 мешканців міста, результати якого показали: 72% респондентів вже підписали декларацію з лікарем, 28% ще зволікають з цим питанням. 55 %, з тих, хто підписали угоду, зазначили, що цілком довіряють і задоволені своїм сімейним лікарем. При цьому, опитані як позитив відзначали, що обрані ними лікарі – професіонали, уважні, чутливі до пацієнтів, готові надати допомогу в будь-який, зручний для пацієнта час та спосіб. Натомість, 26% висловили невдоволеність послугами, що їм надає сімейний лікар, особливо це стосується витрат на проїзд лікаря до пацієнта додому, або відмова надати допомогу в зручний для пацієнта час, неуважність до пацієнта, а також низький рівень професіоналізму лікаря. Слід також звернути увагу, що значна кількість опитаних також визнала, що уклали угоду формально, а насправді обслуговуються в інших лікарів, підписання декларації з якими не передбачено законодавством. Решта опитаних (19%) не дали чіткої відповіді на запитання, оскільки після підписання декларації, за їх словами ще не зверталися до лікаря.

Лише 48% респондентів знають, що декларація не має строку дії. Прикрим є той факт, що 17% опитаних надали стверджену відповідь на запитання, а 35% — взагалі не мали відповіді на запитання. Не знайомі із процедурою розірвання декларації з лікарем 46%. Стосовно програми «Доступні ліки» з’ясовано, що 50% опитаних не чули про неї. З числа тих, хто визнав, що знають про програму лише 28%, зазначили, що користувалися нею, переважній більшості опитаних (72%) відповіли, що ще не мала такої нагоди (переважно це люди вікової категорії «55+»).

Наступне запитання анкети стосувалося електронної черги. З’ясувалося, що 67% респондентів не користуються такою послугою. Натомість 33% (переважно молодь) зазначили, що це корисна та зручна послуга.

Під час флешмобу кожен його учасник отримав інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», котрий вичерпно та структуровано дає відповіді на найбільш часті питання щодо суті медичної реформи. Активних користувачів смартфонів наші волонтери зацікавлювали мобільним додатком, розробленим за ініціативи КМО ВЕГО «Мама-86», який містить усю необхідною інформацією стосовно суті медичної реформи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Захід організованй КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

 

 

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *