26 березня 2019 року волонтер КМО ВЕГО «МАМА 86» Наталія Хромушкіна провела інформаційну семінар по впровадженню медичної реформи в Україні для студентів медичного коледжу ім. Є.Й.Мухіна на тему: «Медична реформа в Україні просто про важливе для кожного». Перед початком семінару його учасники мали можливість відповіти на 11 запитань, що стосувалися суті медичних перетворень. Рівень обізнаності майбутніх медичних працівників показав наступні результати: 90% опитаних зазначили, що знають і вже підписали декларацію з лікарем, лише 10% визнали, що не знають як це зробити, тому декларацію з лікарем не підписали. Не  мали відповіді на запитання щодо строку дії декларації 75% респондентів. Більшість опитаних (55%) зазначили, що не мають уявлення щодо своїх дій у разі, якщо лікар, з яким укладено декларацію, змінив місце роботи, 80% — відповіли, що не знають що роботи, якщо  їх лікар перебуває у відпустці чи лікарняному. Натомість, переважна більшість учасників опитування (70%) зазначили, що не знають які дії вчинити якщо поїхали в інше місто і захворіли. Не мали відповіді на запитання «Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?» 55% опитаних, правильну відповідь «так» обрали 35%, решта 10% обрали неправильну відповідь. 55% респондентів розуміють, що неможливо підписання декларації з кількома лікарями, 10% опитаних впевнені, що така дія цілком можлива. не мали відповіді на це запитання 35%. З умовами розірвання декларації із лікарем знайомі 65% респондентів. Не знають як це зробити 35%.

В інформаційній частині заходу його учасники активно обговорили новації в медичній сфері, про права пацієнтів у виборі лікарні та лікаря, про процедуру підписання декларації, отримання безкоштовних ліків, як викликати лікаря до дому, як розірвати декларацію, що робити коли потрібна екстрена медична допомога та інш. Крім того, під час заходу кожен його учасник отримав інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», який  містить вичерпні та структуровані відповіді на найбільш часті питання щодо суті медичної реформи, що розроблено в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості» за ініціативи КМО ВЕГО “Мама-86”.

Активні користувачі смартфонів зацікавилися мобільним додатком з усією необхідною інформацією стосовно суті медичної реформи, який розроблено в рамках проекту “Медична реформа під контролем громадськості” за ініціативи КМО ВЕГО “Мама-86”.

Стосовно ставлення до медичної реформи в цілому, цифри невтішні, бо як зазначили учасники семінару вони за реформу в принципі, але проти такого її прояву, з яким стикаються у повсякденному житті, коли за іх інформацією лікарі відмовляються відвідувати хворих вдома, коли запровадження електронна черга, насправді не працює, коли за аналізи, задекларовані як безкоштовні, все одно пацієнтам доводиться платити.

На думку, майбутніх медичних працівників, такі неподобства стають перешкодою в свідомості громадян позитивно ставитися до будь-яких реформ.

Трохи фото із семінару:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Захід організованй КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *