14 березня 2019 року волонтер КМО ВЕГО «МАМА 86» Оксана Михайленко провела інформаційну  сесію по впровадженню медичної реформи в Україні. Захід складався з двох частин: аби з’ясувати рівень обізнаності присутніх щодо теми заходу була проведена фокус-група, учасникам якої пропонувалось надати відповіді на 11 запитань та обговорити отримані результати (модуль 1). Відповіді на поставлені запитання розподілилися таким чином: 77,8% з числа опитаних зазначили, що знають і вже підписали декларацію з лікарем, 22,2% респондентів визнали, що не знають як це зробити, тому декларацію з лікарем не підписали. Знайомі із процедурою підписання декларації дитини лише 33% опитаних, з числа тих, хто має дітей. На запитання «Чи має декларація строк дії?» відповіді розподілились таким чином: «так» відповіли 33,3% респондентів, «ні» — 27,8%, 38,9% не мали відповіді на це запитання. Переважна більшість опитаних (72,2%) зазначили, що не знають що робити, якщо лікар, з яким укладено декларацію змінив місце роботи, 44,4% не мають уявлення як вчинити у разі, якщо їх лікар перебуває у відпустці чи лікарняному. Переважна більшість респондентів (72,2%) зазначили, що не знають які дії вчинити якщо поїхали в інше місто і захворіли. Стосовно відповідей на запитання «Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?», відповіді розподілилися таким чином: «так» відповіли 50% опитаних, «ні» — 5,6%, не мали відповіді на це запитання 44,4% опитаних. Високий рівень обізнаності (61,1%) виявлено щодо неможливості підписання декларації з кількома лікарями, разом з тим, 33,3% опитаних не мали відповіді на це запитання. Стосовно розірвання декларації із лікарем, 44,4% — респондентів зазначили, що знають як це зробити, решта – 55,6% відповіли, що не мають уяви як це робиться.

Стосовно ставлення до медичної реформи — 27,8% висловили повну підтримку реформі в медичній сфері, 16,6% зазначили, що вкрай незадоволені нею, більше половини респондентів (55,6%) вагалися із відповіддю.

З метою підвищення свідомості і поінформованості населення під час інформаційного семінару (модуль 2) Оксана Михайленко поінформувала її учасників про новації в медичній сфері, про права пацієнтів у виборі лікарні та лікаря, про те, як підписати декларацію та отримати безкоштовні ліки, як викликати лікаря до дому, як розірвати декларацію, що робити коли потрібна екстрена медична допомога та інш. Крім того, під час другого модулю кожен учасник отримав інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», котрий вичерпно та структуровано дає відповіді на найбільш часті питання щодо суті медичної реформи, який розроблено в рамках проекту “Медична реформа під контролем громадськості” за ініціативи КМО ВЕГО “Мама-86”.

Результативність заходу: на початок заходу обізнаність та знання своїх прав учасників заходу була на 20%. Тема заходу визвала інтерес та зацікавленість, про що свідчила значна кількість запитань з приводу електронної черги, виклику лікаря додому, отримання безкоштовних ліків та аналізів. Під час спілкування учасники заходу зазначили, що продовжують платити за аналізи, програма «Безкоштовні ліки» теж не працює — так як в аптеці можна придбати ліки тільки вітчизняного виробника, а іноземні ліки пацієнт отримати з частковою оплатою не може, також лікарі відмовляються приходити на виклик до лежачого хворого. На кінець заходу учасники отримали відповіді на всі свої питання. Визначили, що захід був корисним та результативним. «Ми в простій та доступній формі отримали багато корисної інформації. Сподіваюсь, тепер, знаючи свої права та обов’язки держави, нам легше буде скористатися перевагами реформи», — зазначила Ірина, одна з учасниць семінару. «Вважаю, що реформу саботують самі ж медики, нажаль людський фактор і корпоративна (медична!!!) етика в просуванні реформи відіграє подекуди дуже негативну роль», таку думку в особистому спілкуванні з нашим модератором заходу висловила пані Тетяна. В цілому, заходом повністю задоволені, про що було зазначено в анкетах «зворотнього зв’язку», заповненими його учасниками.

 

Захід організованй КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

 

 

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *