Наскільки ми впевнені в тому, що достатньо обізнані про всі аспекти реформи? Чи знаємо, наприклад, як підписати декларацію дитині? Куди звертатись,  якщо ми поїхали в інше місто і там захворіли?  Що робити, якщо наш лікар пішов у відпустку або на лікарняний? Ці та багато інших питань були обговорені сьогодні під час зустрічі з педагогічними працівниками НВЗ №17. Модератор заходу — волонтер КМО ВЕГО «МАМА-86» Оксана Абрамова, тренер та провайдер медичної реформи — Ірина Мунтян. Умовно захід було поділено на три модулі, тема для обговорення — «Медична реформа в Україні просто про важливе для кожного». Аби з’ясувати рівень обізнаності присутніх щодо теми заходу була проведена фокус-група, учасникам якої пропонувалось надати відповіді на 11 запитань (модуль 1).

Під час інформаційної сесії (модуль 2) Ірина Мунтян поінформувала її учасників про новації в медичній сфері, про права пацієнтів у виборі лікарні та лікаря, про те, як підписати декларацію та отримати безкоштовні ліки, як викликати лікаря до дому, як розірвати декларацію, що робити коли потрібна екстрена медична допомога та інш.

Крім того, під час сесії кожен учасник отримав інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», котрий вичерпно та структуровано дає відповіді на найбільш часті питання щодо суті медичної реформи. Активні користувачі смартфонів зацікавилися мобільним додатком з усією необхідною інформацією стосовно суті медичної реформи, який розроблено в рамках проекту “Медична реформа під контролем громадськості” за ініціативи КМО ВЕГО “Мама-86”.

Аби з’ясувати наскільки аудиторія оволоділа отриманими знаннями, було проведено інтерактив у вигляді симуляційної гри, у ході якої учасники зустрічі спростовували міфи про медичну реформу (модуль 3).

За словами учасниць інформаційної сесії, нашими провайдерами медичної реформи вдалося переконати їх в необхідності укладання декларації з сімейним лікарем, а також надати цікаву та потрібну інформацію щодо новацій в медичній сфері.

Захід організованй КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

 

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *