Продовжуємо інформувати мешканців обласного центру про медичну реформу. В рамках цієї просвітницької кампанії волонтер КМО ВЕГО «МАМА — 86» Оксана Михайленко 06 березня в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського зустрілася із працівниками закладу та провела фокус групу та інформаційну сесію «Медична реформа в Україні». Мета заходу — підвищення свідомості та поінформованості населення стосовно новацій в медичній галузі . Захід тривав 1,5 години і складався з двох модулів: в ході першого проведено опитування з обізнаності учасників щодо суті медичної реформи. результати якого виявили наступне: 76,9% з числа опитаних зазначили, що вже підписали декларацію з лікарем, 31% респондентів визнали, що не знають як це зробити. Знайомі із процедурою підписання декларації дитини лише 30,8% опитаних, з числа тих, хто має дітей. На запитання «Чи має декларація строк дії?» відповіді розподілились таким чином: «так» відповіли 7,7% респондентів, «ні» — 15,4%, 76,9% не мали відповіді на це запитання. Переважна більшість опитаних (84,6%) зазначили, що не знають що робити, якщо лікар, з яким укладено декларацію змінив місце роботи, або перебуває у відпустці чи лікарняному. Переважна більшість респондентів (92,3%) зазначили, що не знають які дії вчинити якщо поїхали в інше місто і захворіли. Стосовно відповідей на запитання «Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?», відповіді розподілилися таким чином: «так» відповіли 15,4% опитаних, «ні» — 23,1%, не мали відповіді на це запитання 61,5% опитаних. 38,5% поінформовані, що не можуть підписати декларації з кількома лікарями, разом з тим, 61,5% опитаних не мали відповіді на це запитання. Стосовно розірвання декларації із лікарем, 23,1% — респондентів зазначили, що знають як це зробити, решта – 76,9% відповіли, що не мають уяви як це робиться. Занепокоєння викликав відсоток тих, хто зазначив, що їх ставлення до медичної реформи 69,2%, 7,7% висловили повну підтримку реформі в медичній сфері, 23,1% опитаних вагалися із відповіддю.

Другий модуль — інформаційна сесія, в ході якої бібліотечні працівники отримали знання щодо своїх прав у виборі лікарні та лікаря, а саме як підписати декларацію та отримати безкоштовні ліки, як викликати лікаря до дому, як розірвати декларацію, що робити коли потрібна екстрена медична допомога та інш.

Також в ході сесії кожен учасник отримав інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», котрий вичерпно та структуровано дає відповіді на найбільш часті питання щодо суті медичної реформи. Активні користувачі смартфонів зацікавилися мобільним додатком з усією необхідною інформацією стосовно суті медичної реформи, який розроблено в рамках проекту “Медична реформа під контролем громадськості” за ініціативи КМО ВЕГО “Мама-86”.

Результативність заходу: на початок заходу обізнаність та знання своїх прав учасників заходу була на 10%. Тема заходу визвала інтерес та зацікавленість, про що свідчила значна кількість запитань з приводу виклику лікаря додому, безкоштовних ліків та аналізів. Приємно відзначити, що захід, на думку його учасників, був корисним та результативним, матеріали надані в доступній та зрозумілій формі. Саме про це зазначено в анкетах оцінки заходу, заповненими його учасниками.

 Захід організованй КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

 

 

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *