КМО ВЕГО «МАМА-86» продовжує проводити інформаційні заходи для того, щоб полегшити розуміння суті медичної реформи, а головне – дати для пересічного мешканця відповіді на запитання: «Наскільки ми впевнені в тому, що достатньо обізнані про всі аспекти реформи? Чи знаємо, наприклад, як підписати декларацію дитині? Куди звертатись,  якщо ми поїхали в інше місто і там захворіли?  Що робити, якщо наш лікар пішов у відпустку або на лікарняний?». Чергова інформаційна сесія на тему : «Медична реформа в Україні – просто про важливе для кожного» цього четверга була проведена для набувачів послуг міського центру зайнятості.

Аби з’ясувати рівень обізнаності присутніх щодо теми заходу було проведено опитування, учасникам якого пропонувалось відповісти на 11 запитань, відповіді на які розподілилися таким чином: 66% з числа опитаних зазначили, що вже підписали декларацію з лікарем, лише 34% респондентів визнали, що не знають як це зробити. Знайомі із процедурою підписання декларації дитини 55,6% опитаних, з числа тих, хто має дітей. На запитання «Чи має декларація строк дії?» відповіді розподілились таким чином: «так» відповіли 16,7% респондентів, «ні» — 27,8%, не мали відповіді на це запитання 55,5% . Переважна більшість опитаних (77,8%) зазначили, що не знають що робити, якщо лікар, з яким укладено декларацію змінив місце роботи, або перебуває у відпустці чи лікарняному. Такий же відсоток респондентів зазначили, що не знають які дії вчинити якщо поїхали в інше місто і захворіли. Стосовно відповідей на запитання «Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?», відповіді розподілилися таким чином: «так» відповіли 38,9% опитаних, не мали відповіді на це запитання 61,1% опитаних. 16,7% впевнені, що можуть підписати декларації з кількома лікарями, разом з тим, 55,6% опитаних далі правильну відповідь на це запитання, 28,3%  відповіді на це запитання не мали. Стосовно розірвання декларації із лікарем, 38,9% — респондентів зазначили, що знають як це зробити, решта – 61,1% відповіді на запитання не мали. Сталим залишається розподіл відповідей щодо відношення до реформи в цілому — 50% зазначили, що підтримують її, 50% висловили негативне ставлення до неї.

«Головна мета медичної реформи, зазначила спікер заходу виступила волонтер КМО ВЕГО «МАМА-86» Оксана Михайленко, — надати всім громадянам єдиний та реальний фінансовий захист в охороні здоров’я у вигляді конкретних фінансових гарантій. Ми маємо чітко розуміти свої права».

Кожен учасник заходу отримав інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», котрий вичерпно та структуровано дає відповіді на найбільш часті питання щодо суті медичної реформи. Активні користувачі смартфонів зацікавилися мобільним додатком з усією необхідною інформацією стосовно суті медичної реформи, який розроблено в рамках проекту “Медична реформа під контролем громадськості” за ініціативи КМО ВЕГО “Мама-86”.

Питання, що найбільше турбували учасників заходу стосувалися: виклику лікаря до дому; яким чином буде здійснено патронат хворих, пересування яких неможливо; виклик швидкої допомоги; яким чином функціонуватиме сільська медицина.

Наприкінці заходу, аби з’ясувати наскільки аудиторія оволоділа отриманими знаннями, було проведено інтерактив у вигляді симуляційної гри, у ході якої учасники зустрічі спростовували міфи про медичну реформу.

Захід організованй КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *