Медична реформа – одна з найважливіших та найбільш обговорюваних на сьогодні суспільних змін, оскільки торкається кожного з нас. Наскільки ми впевнені в тому, що достатньо обізнані про всі аспекти реформи? Чи знаємо, наприклад, як підписати декларацію дитині? Куди звертатись,  якщо ми поїхали в інше місто і там захворіли?  Що робити, якщо наш лікар пішов у відпустку або на лікарняний? Ці та багато інших питань були обговорені сьогодні під час інформаційної сесії для членів жіночого клубу при міському центрі зайнятості «Медична реформа в Україні просто про важливе для кожного». Аби з’ясувати рівень обізнаності присутніх щодо теми заходу була проведена фокус-група, учасникам якої пропонувалось надати відповіді на 11 запитань.

Модератором заходу виступила  волонтер КМО ВЕГО «МАМА-86» Оксана Абрамова, тренером заходу – Оксана Михайленко.

Кожен учасник заходу отримав інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», котрий вичерпно та структуровано дає відповіді на найбільш часті питання щодо суті медичної реформи. Активні користувачі смартфонів зацікавилися мобільним додатком з усією необхідною інформацією стосовно суті медичної реформи, який розроблено в рамках проекту “Медична реформа під контролем громадськості” за ініціативи КМО ВЕГО “Мама-86”.

Наприкінці заходу, аби з’ясувати наскільки аудиторія оволоділа отриманими знаннями, було проведено інтерактив у вигляді симуляційної гри, у ході якої члени жіночого клубу спростовували міфи про медичну реформу. За словами учасниць інфосесії, нашим провайдерам медичної реформи вдалося переконати їх в необхідності укладання декларації з сімейним лікарем, (і це +) та «відкрити очі» на новації в медичній сфері.

Одна з учасниць заходу пані Олена під час міні-інтерв’ю зазначила: «Нажаль, в нашому місті проводиться дуже мало заходів, які б могли доступно для кожного роз’яснити, що саме  потрібно робити в контексті медичної реформи, нам простим мешканцям-потенційним пацієнтам. І сьогоднішній захід був корисний не тільки з інформаційної точки зору, я особисто отримала практичні поради та рекомендації. Тепер і я, і члени моєї родини знатимуть свої права та обов’язки. Дякую».

А це вже враження організаторів заходу О. Михайленко: «Легко і приємно працювати з аудиторією активною, допитливою, небайдужою!!! Ще раз впевнилися, що ЖІНКИ — рушійна сила будь-яких перетворень!»

Захід організований КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *