У ході реалізації ІІ етапу проекту «Медична реформа під контролем громадськості» продовжено здійснення моніторингу впровадження медичної реформи на Кіровоградщині: опитування в ході інформаційних, медійних заходів та інтерактивне опитування он-лайн и офф-лайн. Наводимо його результати станом на 01.02.2019 р. Участь в опитуванні взяли 430 осіб.

Пропонувалося надати відповіді на 11 запитань, відповіді на які розподілилися таким чином з числа опитаних кропивничан 79% зазначили, що вже підписали декларацію з лікарем, лише 3% респондентів визнали, що не знають як це зробити. Знайомі із процедурою підписання декларації дитини 64,7% опитаних, з числа тих, хто має дітей. На запитання «Чи має декларація строк дії?» відповіді розподілились таким чином: «так» відповіли 14,7% респондентів, «ні» — 85,3%. «Що робити, якщо Ваш лікар змінив місце роботи?» учасники опитування в однаковій мірі як знають, так і не знають, які дії вчинити в цьому випадку (по 50% відповідно).

Однакова кількість респондентів по 52,9% виявились необізнаними і в питаннях «що робити, якщо Ваш лікар пішов у відпустку або на лікарняний?» та «що робити, якщо Ви поїхали в інше місто і захворіли?». Стосовно відповідей на запитання «Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?», відповіді розподілилися таким чином: «так» відповіли  41,2% опитаних,  «ні» — 23,5%, варіант відповіді «не знаю» обрали 35,3%.

11,8% впевнені, що можуть підписати декларації з кількома лікарями, разом з тим, 64,7% опитаних далі правильну відповідь на це запитання, 23,5%  обрали варіант «не знаю».

52,9% — респондентів зазначили,  що не знають як розірвати декларацію з лікарем.

Сталим залишається розподіл відповідей щодо відношення до реформи в цілому — 50% зазначили, що підтримують її, 50% висловили негативне ставлення до неї, зазначивши при цьому, що медична сфера вже давно потребує змін.

Опитування здійснено під час заходів, організованих КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *