21 грудня 2018 року відбулося засідання фокус-групи «Якісна  медицина може бути доступна кожному?», організованої для 12 осіб з числа представників ГО, бібліотечних працівників та освітян обласного центру провайдером заходів щодо реалізації медичної реформи, волонтеркою КМО ВЕГО “Мама-86” — Оксаною Михайленко.

Серед учасників фокус-групи майже половина осіб зазначили, що вже підписали декларацію з лікарем. Ті особи, що не уклали такої угоди зазначили наступні причини цього, а саме — відсутність часу, вагання з вибором лікаря та відсутність нагальної необхідності звертатись до лікаря. Половина присутніх визнали, що не вірять у реформу і вважають, що для отримання медичної консультації все одно доведеться сплачувати кошти як і раніше. Переважна більшість (8) учасники фокус-групи не були ознайомлені з переліком безкоштовних медичних послуг первинної ланки. На питання про програму «Доступні ліки» 100% відповіли, що чули про неї, проте досвід від користування нею переважно негативний – ліки, які пропонувалися безкоштовно не мали ефекту закордонного аналогу. Довелося купувати дорожчі та більш ефективні медикаменти власним коштом. Слід відзначити, що ніхто з присутніх не був поінформований, що в такій ситуації можливо було здійснити доплату різниці вартості ліків та отримати ті, які більш підходять пацієнтові.

Кожний з учасників фокус-групи також мав можливість висловити власне ставлення до медичної реформи, поставити питання та отримати відповідь від модератору заходу, яка охоче ділилася своїми знаннями, набутими під час вересневого тренінгу «Медична реформа в Україні – просто про важливе для кожного».

Кожен учасник заходу отримав інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», що вичерпно та структуровано дає відповіді на найбільш часті питання щодо суті медичної реформи.

Проведений захід виявив, що загальне ставлення населення до медреформи не однозначне (50% з числа учасників висловили повну підтримку реформі, в той самий час як інші 50% зазначили, що скептично ставляться до неї).

Як зазначила Оксана Михайленко, заходи такого формату свідчать, що медична реформа, хоч і  стартувала майже рік тому, нажаль, залишається питанням дискусійним.

Захід організований КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *