Протягом жовтня-грудня 2018 року активістами КМО ВЕГО «МАМА-86» в рамках реалізації проекту «Медична реформа під контролем громадськості», що реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні було проведено інтерактивне опитування, результати якого показали наступну тенденцію.

Із загальної кількості опитаних (106 осіб) 61,6% зазначили, що підписали декларацію з лікарем,  54.5% з числа тих, що мають дітей і декларацію дитині.

На запитання «Чи має декларація строк дії?» Відповіді розподілились таким чином:

«Так» – відповіли 21,2% опитаних, «Ні» – відповіли 12,1% респондентів,

66,7% — зазначили, що не мають відповіді на поставлене запитання.

Вагалися з відповіддю на запитання: «Чи знаєте Ви, що робити, якщо Ваш лікар змінив місце роботи?» та «Чи знаєте Ви, що робити, якщо Ваш лікар пішов у відпустку або на лікарняний?». Кожен шостий, з числа опитаних, не надав ствердженої відповіді на жодне з цих запитань. Необізнаними виявилися мешканці обласного центру й у питаннях: «Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?» та «Чи знаєте Ви, що робити, якщо Ви поїхали в інше місто і захворіли?». Кожен сьомий, з числа опитаних, не зміг дати позитивної відповіді на жодне з цих запитань.

Натомість, понад 80% з числа осіб, що взяли участь в опитуванні мають уявлення як розірвати декларацію з лікарем, але на момент проведення опитування, зазначили, що ще не користалися своїм правом.

Більш обізнаними про медичну реформу виявились жінки віком від 25 до 45 років. Представники старшого віку практично не обізнані про механізми впровадження реформи, налякані тим, що до них не буде виїжати швидка допомога, лікар не буде приходити за викликом.

Слід відзначити, що переважна більшість респондентів були згодні з тим, що  реформа в медичної сфері потрібна і зараз медицина в нашій країні дуже корумпована.

Опитування відбувалося під час заходів, організованих КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *