04 листопада питання впровадження медичної реформи у Кропивницькому були обговорені під час інформаційної сесії «Медична реформа стартувала. Що ми маємо знати?», організованої тренерами-волонтерами КМО ВЕГО “Мама-86” Іриною Мунтян та Максимом Миколюком, для батьків дітей з особливими потребами.

Наші агенти медичної реформи поінформували присутніх  про суть медичної реформи в Україні, зазначивши, що реформа передбачає запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я – перехід від фінансування медичних закладів згідно кошторису до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині. «Гроші йтимуть за пацієнтом» – людина звертається в медичний заклад, до конкретного лікаря за допомогою, а держава перераховує кошти в медичний заклад, де працює лікар, або безпосередньо лікарю, якщо він має власну практику.

У ході спілкування з учасниками заходу спростовували міфи, покроково розглянули питання як правильно обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та підписати з ним угоду на медичне обслуговування, які безкоштовні послуги отримуватиме пацієнт тощо.

Кожен учасник заходу отримав інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», котрий вичерпно та структуровано дає відповіді на найбільш часті питання щодо суті медичної реформи.

 

Захід організований КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *