Вчора, 31 січня, у «Прес-клубі реформ» відбулася прес-конференція на тему «Медична реформа: влада та громадськість».

Виконавчий директор КМО ВЕГО «Мама-86» Людмила Шестакова Luda Shestakova, поінформувала присутніх мас-медіа, що інформаційним приводом для проведення заходу стало підведення підсумків І етапу медичної реформи в Україні. Зазначила, що в рамках проекту, що реалізується ГО для мешканців обласного центру протягом вересня – грудня минулого року проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів, зокрема, 2 флешмоби “Зупинимо корупцію в медицині! Кожен має право на якісні медичні послуги”, метою яких було привернення уваги мешканців м.Кропивницького до стану впровадження медичної реформи на Кіровоградщині та виявлення рівня їх поінформованості про зміни та інновації, що запроваджує медична реформа. Волонтерами опитано та залучено до акції понад 500 учасників. Під час вуличних акцій роздавались інформаційні буклети (також розробленні КМО ВЕГО «Мама-86»), пояснювались особливості та переваги медичної реформи для пересиченого мешканця; 3 фокус-групи, 4 інформаційних сесії, 4 медіа-заходи із залученням представників органів влади, підготовлено 8 запитів на адресу органів влади щодо раціонального використання бюджетних коштів, передбачених на медичну реформу, проведення інформаційної кампанії з населенням, а також підсумків І етапу реформи медичної галузі в області. Також під час спілкування Людмила Шестакова оприлюднила результати опитування, проведеного активістами КМО ВЕГО «Мама-86» щодо ставлення та обізнаності кропивничан із ходом медичної реформи.

Другий спікер заходу — заступниця начальника управління охорони здоров’я міської ради міста Кропивницького Лариса Кудрик детально поінформувала про результати І етапу реалізації медичної реформи в обласному центрі; зазначила чого слід очікувати громадянам у ході ІІ етапу реформування медичної галузі, а також спростувала міфи про медичну реформу відповідаючи на запитання присутніх. Слід зазначити, що як фахівець в медичній галузі, пані Лариса позитивно оцінила інформаційний буклет «Медична реформа в Україні (просто про важливе для кожного)», розроблений нашою командою.

Аби передбачені реформою зміни стали більш зрозумілими та доступними населенню України та з метою поліпшення поінформованості населення про суть медичної реформи, переваг її впровадження, про механізми та шляхи отримання якісних медичних послуг, гарантованих державою, за ініціативи КМО ВЕГО «МАМА-86» створено БЕЗКОШТОВНИЙ мобiльний додаток «Медична реформа в Украіні»! Про нього під час пре-конференції розповіла наш волонтер, провайдер медичної реформи – Ірина Мунтян. Зокрема вона зазначила, що цей продукт надає можливість отримати відповіді на наступні запитання:

  • Які зміни несе реформа для людини?
  • Як підписати декларацію з лікарем і що потрібно знати для цього?
  • Як знайти зручний для пацієнта медичний заклад й обрати лікаря?
  • Як реформа може вплинути на зменшення корупції в медицині?
  • Мобільний додаток також містить інформацію щодо переліку гарантованих державою послуг (як і де отримати безоплатні ліки, як дізнатись чи є ліки у національному переліку), а також посилання на документи, що регулюють впровадження нових механізмів роботи в медицини завдяки реформі.

Мобільний додаток розроблений на платформі Android, має читкий, зрозумілий і зручний інтерфейс, надає можливість скористатися ресурсом e-Health https://portal.ehealth.gov.ua/about.html.

Завантажити додаток

Завершуючи захід очильниця КМО ВЕГО «МАМА-86» Л.Шестакова підсумувала: «Ми не маємо боятися змін, ми не маємо панікувати через реформу, але й розслаблятися не час. По переду багато роботи, роботи спільної – і влади, і громадських організацій, і населення».

Захід організований КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

 

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *