Робимо, вчимося, змінюємо – під таким гаслом цієї суботи відбулося засідання фокус-групи «Медична реформа в Україні – просто про важливе для кожного», зорганізованого для студентської молоді обласного центру Іриною Мунтян,  модератором та провайдером заходів щодо реалізації медичної реформи, волонтеркою КМО ВЕГО “Мама-86”.

Розпочався захід із заповнення його учасниками опитувальника щодо обізнаності про суть медичної реформи, а потім з урахуванням отриманих відповідей розпочали жваве обговорення. Кожний з учасників фокус-групи мав можливість висловити власне ставлення до медичної реформи, поставити запитання та отримати на них відповіді від модератору заходу – Ірини Мунтян, яка охоче ділилася своїми знаннями, намагалась розвіяти стереотипи та побоювання щодо нової реформи.

Як підписати декларацію з лікарем, як працює програма «Доступні ліки», чи можна і як саме змінити сімейного лікаря, новації в роботі швидкої – ці та інші питання були обговорені під час фокус-групи. Активні користувачі смартфонів вчилися користуватися мобільним додатком, що містить всю необхідною інформацією стосовно суті медичної реформи, який розроблено за ініціативи КМО ВЕГО “Мама-86” в рамках реалізації проекту “Медична реформа під контролем громадськості”.

По завершенню заходу його учасники зізналися, що багато чого не знали про реформу (мабуть, як і більшість населення області), а також подякували організаторам за отриманні знання та навички. Для себе ж ми зробили висновок — нам ще є над чим працювати, маємо провести не один десяток інформаційно-роз’яснювальних заходів (і можливо не лише в обласному центрі!) аби змінити ставлення до реформ в Україні, зокрема в медичній сфері. А ще ми переконалися, що справа, яку ми робимо таки потрібна. І це надихає.

Захід організований КМО ВЕГО МАМА-86 в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *