Кожному з нас час від часу доводиться відвідувати лікарню. На жаль, ми звикли відкладати похід до лікаря до останнього, оскільки частіше за все візит в лікарню здоров’я точно не додає. Лікарня для більшості жителів асоціюється з безкінечними чергами, отриманням від лікаря великого списку медикаментів, більшість з яких є зовсім непотрібними, а подекуди і з хабарями. Похід в лікарню для пересічного громадянина – це лише формальність, його основна мета в більшості випадків – отримання довідки на роботу чи до навчального закладу, яка б підтвердила сам факт хвороби. Все це призвело до того, що рівень довіри до медичної сфери серед населення є достатньо мізерним. Для того, щоб покращити існуючу  ситуацію, Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про державні гарантії медичного обслуговування, який має на меті подолати корупцію в застарілій системі та зробити медицину доступною для всіх українців. Однак, медична реформа не отримала очікуваного рівня підтримки серед населення, а подекуди, навіть навпаки, можна зустріти і тих, хто виступає проти її затвердження.

 КМО ВЕГО «МАМА-86», однак наголошує на тому, що дана реформа є дуже необхідною та принесе бажане покращення для багатостраждальної медичної сфери України. Кожному відомо про ті сумні показники, які стосуються як захворювань, так і рівня смертності в нашій країні. Кіровоградська область не є виключенням, так як не перший рік страждає від онкологічних захворювань, рівень яких є найбільшим по Україні. Однак, головна проблема, яка існує на даний момент – це недостатнє розуміння самої суті реформи та того, які перспективи відкриває її втілення. Саме тому, КМО ВЕГО «МАМА-86», взялась за подолання тієї інформаційної прірви, яка склалась в нашому суспільстві по відношенню до медичної реформи. Для цього, нами планується запровадження проекту «Медична реформа під контролем громадськості», в рамках якого плануються різноманітні тренінги, активність у ЗМІ та широке громадське обговорення проблеми медичної реформи. Наша першочергова задача – донесення до населення їх прав та гарантій з боку держави щодо отримання якісних медичних послуг. Більш того, ми переконані в тому, що це все стане реальністю, а не формальністю, однак для цього нам потрібна спільна співпраця з усіма небайдужими до медичної ситуації в нашій країні.

 

Цей матеріал виходить в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості», який реалізує КМО ВЕГО “МАМА-86” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди організаторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the organisers do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *