Регіональна конференція “Активна громада — рушійна сила впровадження демократичних змін в екологічній політиці

04 квітня 2018 року Кіровоградський місцевий осередок Всеукраїнської екологічної громадської організації  «МАМА-86» проводить регіональну конференцію «Активна громада — рушійна сила впровадження демократичних змін в екологічній політиці”. Це фінальний захід проекту «Жінки є рушійною силою демократичних змін у Кіровоградській області», що спрямований на просування демократичних цінностей  на території Кіровоградської області, шляхом підвищення обізнаності жінок та молоді  щодо впровадження ініціатив громад у контексті  вирішення екологічних проблем (доступ до якісної питної води), запобігання проявам корупції на місцевому рівні.

Сьогодні близько 1,9 млрд. людей живуть в регіонах з обмеженими водними ресурсами, згідно існуючих прогнозів, до 2050 року кількість такого населення зросте до 3 млрд. людей. В Україні налічується понад 950 тис. осіб, які користуються привізною та неякісною водою.

Приблизно 1,8 млрд. людей використовують постійно незахищені джерела питної води, зокрема від фекального забруднення. В Україні частка скидів забруднених (забруднених без очистки та недостатньо очищених) стічних вод у водні об’єкти у загальному обсязі скидів за рік в середньому складає 15,7 %.

Нажаль наша область не є виключенням. Статистика бентежить, оскільки 70% населених пунктів області не мають централізованого водопостачання, населення цих територій використовують воду з колодязів та підземних свердловин, якість води яких не відповідає по окремих показниках вимогам санітарних норм, каналізаційна мережа споруджена лише у 0,49% сіл, 21% водопровідних мереж перебувають в аварійному стані. Враховуючи, що забезпечення населення якісною питною водою є одним із компонентів екологічної безпеки, визиває занепокоєння той факт, що у Кіровоградській області не створені умови для забезпечення жителів регіону безпечною питною водою і санітарією.

Під час конференції відбудуться дві панельні сесії «Європейські процеси в Украйні. Активізація ролі громадськості – запорука демократичних перетворень: досвід, перспективи і значення» та «Співпраця влади і громади у вирішення питань доступу населення до якісної питної води». Спікерами та експертами на заході виступатимуть — Лев Абрамов, виконавчий директор ІСКМ, Ольга Гелеверакерівник проекту ГО «Еколіга» «Захист права на доступ до водних об’єктів — справа самих громадян», доцент кафедри географії та геоекології ЦУДПУ ім. В.Винниченка, Вадим Спіктаренко, голова Компаніївської райради, Олег Рубан, депутат Знам’янської міськради, Анатолій Абрамов, єксперт з фінансових питань РВ АМУ, Леонід Жовтило, депутат Маловисківської райради, Лідія Косарчук, начальник відділу земельних відносин, комунальної власності, інфраструктури та ЖКГ Великосеверинівської ОТГ.

Планується обговорити наступні питання: «Громадянська освіта — посилення  ролі жінок у вирішенні екологічних питань місцевих громад»; «Співпраця влади та громади для захисту прав громадян на доступ до водних об’єктів»; «Участь громад у вирішенні екопроблем як запобігання корупційним проявам»; «Визначення шляхів доступу населення до якісної питної води»; «Право українців на воду: задекларовано чи реально?!»

Третя панельна сесія відбуватиметься в 4-х дискусійних локаціях у форматі Open Air (Відкритий простір) і передбачає обговорення проектів резолюції та меморандуму конференції.

У заході візьмуть участь екоактивісти, представники органів місцевого самоврядування Компаніївського, Маловисківського, Кіровоградського районів та м.Знам’янки, науковці, лідери обласних осередків неурядових громадських організацій, студентська молодь ЦУДПУ ім. В.Винниченка, волонтери та активісти КМО ВЕГО «Мама-86».

Захід організований Кіровоградським місцевим осередком Всеукраїнської екологічної громадської організації  «МАМА-86» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *