«Активна громада — рушійна сила впровадження демократичних змін в екологічній політиці”- такою була тема регіональної конференції, що відбулася  04 квітня 2018 року в м. Кропивницький. Це фінальний захід в рамках реалізації заходів проекту «Жінки є рушійною силою демократичних змін у Кіровоградській області», реалізованому Кіровоградським місцевим осередком ВЕГО «МАМА — 86» в 4 пілотних регіонах нашої області.

Учасників конференції — екоактивістів Кіровоградського, Компаніївського, Маловисківського районів та м.Знам’янки, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, провідних громадських організації області, науковців, студентську молодь ЦУДПУ ім.В.Вінниченка, волонтери та активісти КМО ВЕГО «Мама-86», регіональні мас-медіа (близько 60 осіб) привітали з початком заходу Олександр Ковтунов, директор департаменту екології та навколишнього середовища Кіровоградської облдержадміністрації та Ганна Цвєткова, керівник напрямку «Питна вода та санітарія» ВЕГО «МАМА-86».

Керівник проекту — Людмила Шестакова поінформувала присутніх про реалізацію проекту “Жінки – рушійна сила демократичних змін у Кіровоградській області” (мету, завдання, цілі та основні досягнення).

Під час заходу відбулися три панельні сесії.

Експертами першої панельної сесії  «Європейські процеси в Украйні. Активізація ролі громадськості – запорука демократичних перетворень: досвід, перспективи і значення» виступили: Лев Абрамов-виконавчий директор ІСКМ, Інга Дудник — виконавча директорка ГО «Територія успіху», Наталія Кан — представниця ГО «Олександрійський Гендерний інформаційний центр» та Ольга Гелевера — керівниця проекту «Захист права на доступ до водних об’єктів — справа самих громадян», доцент кафедри географії та геоекології ЦУДПУ ім. В.Винниченка. Були обговоренні наступні питання: «Анімація та діджиталізація в умовах децентралізації для розвитку громадської активності», «Громадська активність жінок – запорука вирішення екологічних питань місцевих громад», «Молодіь – рушійна сила змін», «Співпраця влади та громади для захисту прав громадян на доступ до водних об’єктів».

Тема другої панельної сесії «Співпраця влади і громади у вирішення питань доступу населення до якісної питної води». Учасники обговорили питання: «Співпраця влади та громади для захисту прав громадян на доступ до водних об’єктів»; «Визначення шляхів доступу населення до якісної питної води», «Право українців на воду: задекларовано чи реально?!», «Партисипативне бюджетування як інструмент вирішення місцевих екологічних питань». Експертами виступили: Вадим Спіктаренко — голова Компаніївської райради, Роман Снесарь — заступник голови Компаніївської ОТГ, Леонід Жовтило – депутат Маловисківської районної ради, Наталія Тюленева — координатор проекту в м. Знам’янка, Світлана Іваненко – біолог, представник Великосеверинівської ОТГ. Модератор заходу — Анатолій Абрамов, єксперт з фінансових питань РВ АМУ.

Під час кожної з панелей учасники конференції мали можливість поставити запитання експертам, внести пропозиції до результативної частини заходу.

Не обійшлося на конференції і без інтерактивну, що відбувся в 4-х дискусійних локаціях, у ході яких учасники заходу плідно попрацювали над результативною часиною конференції – рекомендаціями! А враховуючи те, що майже усі експерти та учасники під час своїх виступів наголошували на необхідності створення коаліції, мережі або платформи, то під час третьої панельної сесії у форматі Open Air був опрацьований проект меморандуму та створена Коаліція громадських об’єднань з метою підвищення інституційної спроможності організацій громадянського суспільства регіону.

 

 

 

 

Фото конференції  на нашій сторінці в ФБ за  посиланням

Захід організований Кіровоградським місцевим осередком Всеукраїнської екологічної громадської організації  «МАМА-86» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду С

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *