Сьогодні, 28 лютого 2018 року, в Компаніївській районній раді відбувся круглий стіл «Якісна питна вода – мешканцям Компаніївського району».

В обговоренні проблеми забезпечення питною водою мешканців Компаніївського району взяли участь — голова Кіровоградського місцевого осередку Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» Шестакова Л.В., експерт регіонального відділення Асоціації міст України Абрамов А.А., голова районної ради Спіктаренко В.В., заступник голови райдержадміністрації Олійник А.В., головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Ткаченко Є.Ю., в.о. завідуючого Компаніївського районного лабораторного відділення Шимха Т.В., представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, централізованої бібліотечної системи, ЗМІ.

Учасники круглого столу ознайомилися з результатами роботи І етапу проекту «Жінки є рушійною силою демократичних змін у Кіровоградській області» у Компаніївському районі; обговорити напрацьовані пропозиції громадськості в осередках громадянської просвіти при бібліотеках Компаніївського району щодо внесення змін у районну програму «Питна вода Компаніївського району на 2007-2020 роки».

Відбулася дійсно конструктивна розмова громади та влади щодо пошуку шляхів забезпечення мешканців Компаніївського району якісною питною водою, бо всі одностайно визнали, що від того, яку ми щоденно воду п’ємо, залежить наше здоров’я та наших дітей.

Учасники круглого столу з обговорення пропозицій щодо покращення якості питної води для громадян загалом підтримали районну програму «Питна вода Компаніївського району на 2007-2020 роки» і задля покращення її реалізації закликали депутатів районної ради внести зміни до районної програми «Питна вода Компаніївського району на 2007-2020 роки» та запропонували такі пропозиції:

  1. Чітко визначити водоохоронні об’єкти та донести дану інформацію до місцевого населення.
  2. З метою визначення якості питної води в усіх населених пунктах Компаніївського району провести хіміко-лабораторне дослідження питної води у громадських криницях, в різних місцях протяжності водогонів та оприлюднити результати.
  3. Провести хіміко-лабораторне дослідження якості питної води водогону селища Компаніївка, починаючи зі свердловини і в 10-15-ти точках протяжності водогону, з метою встановлення реальної картини і визначення причини погіршення якості води.
  4. Провести обстеження рівня доступу до води у різні пори року мешканців вулиць Тополина, Паркова, Вишнева, Молодіжна с. Компаніївка, вияснити і усунути причини нестачі води у літній період.
  5. Провести хіміко-лабораторне дослідження води природного джерела на березі річки Сугоклея (поблизу СЕС) в селищі Компаніївка та оприлюднити результати.
  6. Забезпечити вільний доступ до інформації щодо якості питної води для громадян на офіційних електронних ресурсах органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та на сторінках районної газети.
  7. Забезпечити проведення інформаційно-просвітницької роботи з населенням Компаніївського району щодо впливу якості питної води на здоров’я людини.
  8. Забезпечити диференційовану оплату послуг на воду: розділити тариф в межах санітарних норм і поза межами санітарних норм.
  9. Підготовити проектно-кошторисну документацію першочергових об’єктів водопостачання по забезпеченню якісною питною водою.

Захід організований Кіровоградським місцевим осередком Всеукраїнської екологічної громадської організації  «МАМА-86» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *