23 лютого на території Злинківської сільської ради відбулося засідання круглого столу «Визначення шляхів доступу населення до якісної питної води» за участі представників місцевих ГО, органів місцевого самоврядування Злинської сільської ради, депутатів Маловисківської районної ради та активісти с. Злинка.

Із вступним словом до присутніх звернулась виконавчий директор КМО ВЕГО «МАМА-86» Людмила Шестакова. Вітаючи учасників зібрання, вона стисло поінформувала присутніх про мету та завдання проекту «Жінки є рушійною силою демократичних змін у Кіровоградській області» в рамках якого відбувався круглий стіл. Наголосила, що на Кіровоградщині існує серйозна проблема з питною водою, а саме нeзaдовільною її якістю у колодязях тa свeрдловинaх. А враховуючи, що з 993 сіл облaсті 812 (81,6%) зaбeзпeчуються питною водою з колодязів, це може стати серйозно загрозою життю місцевих жителів. «Нажаль, якість води злинківської територіальної громади вже багато років викликає занепокоєння, — зазначила Людмила Володимирівна,- і ось, нарешті, за результатами проведеної роботи екоактивістів громади, є надія, що на цю проблему зверне увагу і влада району».

Після презентації регіональним координатором проекту Вікторією Жовтило результатів роботи по проекту відбулося жваве обговорення (13!) пропозицій, які на думку мешканців громади потребують негайного вирішення з боку влади. Серед яких і паспортизація криниць,  і здійснення перевірок на  відповідність  нормам питної води в дошкільному навчальному закладі (ДНЗ) та школах села, і проведення інвентаризації розвіданих родовищ підземних вод та оцінити можливості освоєння родовищ, які не експлуатуються, і організація ведення постійного моніторингу у сфері питної води та питного водопостачання.

Обговоривши пропозиції учасники круглого столу ухвалили рішення звернутися до представників влади щодо внесення змін до районної програми «Питна вода на 2007-2020 роки». Пропозиції– конкретні та нагальні. Тож  завдання, що стояло перед активом громади  — виконано, тепер справа за народними обранцями-депутатами районної ради.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Круглий стіл організований Кіровоградським місцевим осередком Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст результатів проведення круглого столу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США».

 

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *