Як і обіцяли, пропонуємо вашій увазі другу «оцифровку» екологічних проблем наших територій! І сьогодні це — Маловисківський район, де в рамках реалізації проекту «Жінки є рушійною силою демократичних змін у Кіровоградській області!» було опитано 100 респондентів. Результати екоопитуання пропонуємо вашій увазі.

На запитання «Що для Вас означає  сталий розвиток?» Переважна більшість опитаних 61% відповіли, що сталий розвиток для них — врівноваження інтересів економіки, екології та суспільства під час прийняття рішень щодо нових видів будівництва; 25% — постійне зростання економіки; 10% опитаних вважають, що сталий розвиток це — відсутність змін.

Відповіді респондентів на запитання «З чим у Вас пов’язане поняття «екологічна безпека»?розподілилися таким чином: 83% зазначили, що це визначення такого стану довкілля, коли гарантується запобігання погіршенню екологічної ситуації та здоров’я людини; 9% — вважають, що це термін із сфери науки; 4% — пов’язали його із  промисловістю.

Відповідаючи на запитання «Чи вважаєте Ви, що економічне зростання держави можливе без завдання шкоди довкіллю?» 56% стверджують, що економічне зростання завжди завдає шкоду довкіллю, протилежної думки – 30% респондентів, не змогли визначитися – 14%.

Серед  екологічних проблем, що  особисто турбують респондентів перше місце посіли проблема засмічення природи побутовими відходами (72%); друге —  неякісна вода (65%); третє — шкідливі небезпечні  викиди у атмосферу  (46%), четверте —  знищення  лісів (43%), на п’ятому місці — наслідки Чорнобильської аварії (36%).  Крім того, 25% опитаних визнали, що їх особисто турбують проблеми деградація земельних ґрунтів, 12% -зміни клімату,  10% — стан військових об’єктів, складів, що залишилися від СРСР.

91% респондентів в ході опитування зазначили, що екологічна ситуація на їх території тим чи іншим чином впливає на життя і здоров’я.

49% опитаних визначили екологічну ситуацію на своїй території загалом нормальна, зазначивши, що є певні приводи для тривоги; 39% вважають її загалом не сприятливою; 8% впевнені, що вона є критична та кризова і лише 2%  відповіли, що ситуація цілком благополучна.

Відповідаючи на запитання «Чи прибираєте Ви за собою сміття після відпочинку на природі (в лісі, на озері)?» 61% респондентів з числа тих, хто відпочиває на природі прибирають за собою, 8% зазначили, що роблять це не завжди, 2% визнали, що не прибирають за собою, решта 29% відповіли, що на природі не відпочивають.

Відповіді на запитання «Чи спалюєте Ви суху рослинність, побутове сміття біля свого будинку, на городі, на дачі?» залежали від місця проживання респондентів (приватна будівля чи квартира) і розподілилися таким чином: «Так» відповіли 50%, «Ні» — 47%, не дали відповідь на запитання 3% опитаних.

Ось такі цифри маємо, висновки — робіть самі!

Опитування організовано Кіровоградським місцевим осередком Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *