У цифрову еру можливо «оцифрувати» практично усе. Ми спробували зробити це на прикладі екологічних проблем 4 регіонів нашої області. І перший у цьому списку Компаніївський район, де наприкінці минулого року в рамках реалізації проекту «Жінки є рушійною силою демократичних змін у Кіровоградській області!» було опитано 80 респондентів. Результати екоопитуання пропонуємо вашій увазі.

Лише 24,8% опитаних вважає, що сталий розвиток – це врівноваження інтересів економіки, екології та суспільства під час прийняття рішень щодо нових видів будівництва

Переважна більшість респондентів 59,2% зазначили, що екологічна ситуація в районі впливає на мешканців територіальної громади.

54,4% стверджують, що екологічна безпека – це такий стан довкілля, коли гарантується запобігання погіршенню екологічної ситуації та здоров’я людини

Найбільше турбують людей такі екологічні проблеми:

  • Засмічення природи побутовими відходами – 40%;
  • Неякісна питна вода 36,8%;
  • Шкідливі небезпечні викиди в атмосферу 33,6%.

24% опитуваних вважають екологічну ситуацію в Компаніївському районі несприятливою, а майже 5% респондентів визнали її критичною.

32% вважає, що екологічні права – це безпечне для життя та здоров’я людини  природне довкілля, 27,2% — участь людей в розробці  та здійсненні заходів щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального  використання природних ресурсів.

При порушенні екологічних прав 24% опитаних зазначили, що будуть звертатися до органів місцевої влади.

Переважна більшість респондентів (48%) не має досвіду захисту своїх екологічних прав, значна кількість опитаних зазначили, що не мають досвіду участі в екологічних рухах (38,4%).

На думку 35,2% — розвиткові громади найбільше заважає недостатня громадська ініціативність та активність мешканців.

Лише 4% готові нести витрати, навіть значні на покращення екології.

37,6% — готові вимикати світло/воду/електроприлади, коли вони не потрібні,

36% – готові брати участь у громадських роботах (прибирання парків, лісових смуг, водних об’єктів, висаджування дерев).

48,8% — не залишає після себе сміття на природі.

Лише 20,8% не спалюють листя.

Ось такі цифри маємо, висновки — робіть самі!

Опитування організовано Кіровоградським місцевим осередком Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

 

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *