Цими вихідними активісти КМО ВЕГО «МАМА-86″стали учасниками Першого міжнародного форуму Kryvyi Rih GREEN Strategy, офіційне відкриття якого відбулося 11 листопада у місті Кривий Ріг – одному з найбільш забруднених промислових міст України.

Метою заходу було максимально актуалізувати екологічні проблеми промислових міст та створити умови для розвитку дієвого експертного середовища.

Під час дводенного форуму учасники залучалися до панельних дискусій із представниками Мінприроди, Міністерства охорони здоров’я, народними депутатами України, керівництва промислових підприємств, представниками влади, фінсектору зацікавлених в інвестуванні в екологічну модернізацію. На роботі секцій заслухали доповіді екологів-експертів, а також ознайомилися з презентацією окремих ініціатив. Окрім цього обговорення продовжилося у форматі круглого столу, «світового кафе» для напрацювання спільних екологічних рішень, ділового сніданку «Чи потрібен місту статус?» та виїздів на промислові об’єкти Кривого Рогу.

 

Місто Кропивницький має спільні екологічні проблеми з іншими промисловими містами України, що пов’язано з добуванням урану у нашому регіоні. Тож на робочих секціях КМО ВЕГО «МАМА-86» презентувала доповідь «Екологічний вплив уранодобувної галузі на навколишнє середовище, життя і здоров’я населення Кіровоградської області», у якій наводилися дані про забруднення атмосферного повітря, водних ресурсів та демографічні показники. По завершенні свого виступу КМОВЕГО «МАМА-86» запропонувала рекомендації та стратегії вирішення даної екологічної проблеми.

У підсумку Форум «Криворізька зелена стратегія» стала платформою для обміну думок небадужих, ділення досвідом у вирішенні екологічних питань і як результат є потужним кроком на шляху до балансу інтересів виробників і громади, з перспективою, що індустріальні міста стануть чистішими і здоровішими, а економіка розвиватиметься.

Оксана Тимошевська, КМО ВЕГО «МАМА-86»

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *