9 листопада у Кропивницькому відбувся тренінг для представників районних департаментів охорони навколишнього середовища Кіровоградської області. Посадовці вчилися ефективним методам залучення активної громадськості до роботи в галузі екології і вирішення місцевих екопроблем. Організатор  тренінгу — команда КМО ВЕГО «МАМА-86» —  переконана, що поєднання зусиль влади і громади — чи не єдиний ефективний шлях вирішення екопроблем певного населеного пункту і регіону.

Зустріч розпочалася привітанням учасників і коротким виступом директора департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олександра  Ковтунова. Після чого виступила виконавчий  директор КМО ВЕГО «МАМА-86» Людмила Шестакова, яка познайомила учасників тренінгу з діяльністю, досвідом та історіями успіху організації.

Запрошені тренери — Інга Дуднік, експерт, виконавчий директор ГО «Територія успіху» та юрист громадської приймальні УГСПЛ Євген Гурницький — розповіли про інструменти громадської участі, обговорили з учасниками  ефективніші з них для вирішення проблем кожного регіону, а також змоделювали типові ситуації співпраці із громадськістю.

Цікавим доповненням стала сесія із волонтеркою Корпусу Миру Ґейл Вальєрес, яка поділилася досвідом американських громадян у вирішенні екопроблем.  Зокрема,  приємне враження справила на учасників презентація пані Вальєрес із прикладами наповнених сайтів державних структур і абсолютним доступом у вільне користування  громадянами всіма необхідними даними.

 

Впенені, набуті навички допоможуть представникам районних департаментів якомога ефективніше співпрацювати із громадянами.

Більше фото із тренінгу: https://www.facebook.com/pg/mama86kropyvnytskyi/photos/?tab=album&album_id=1421603194619097

Трансляція частини тренінгу: https://www.facebook.com/mama86kropyvnytskyi/videos/1415566038556146/

 

Тренінг організований Кіровоградським місцевим осередком Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст тренінгу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *