26-27 вересня КМО ВЕГО «МАМА-86» провела тренінг  «Участь громади у формуванні місцевої екополітики» для активних мешканців Кіровоградського, Компаніївського, Знам’янського та Маловисківського районів області. Метою такого тренінгу стало формування чотирьох регіональних команд із місцевих мешканців з метою інтеграції громадськості у моніторинг та регулювання екологічної політики в регіоні.

«У людей горіли очі – це хороша ознака: отже ми успішно провели відбір учасників», – зазначила одна із організаторок тренінгу, виконавчий директор КМО ВЕГО «МАМА-86», Людмила Шестакова.

Відібрані учасники спершу згуртувалися у команди завдяки стратегічній грі, а потім два дні активно поглинали знання і конвертували ідеї у план діяльності – визначення екопроблем і способів їх вирішення таким чином, щоб отримати конкретний результат і зрештою досягти критеріїв успішності діяльності; оперування способами співпраці з місцевою владою та одержанням доступу до інформації; порівняння досвіду залучення громади містечка Овідо (штат Колорадо, США) до вирішення місцевих екологічних проблем із місцевими особливостями такої співпраці, а також вивчення способів уникнення підводних каменів (таких як натяки на хабарі) на шляху до результату.

Допомагали їм у цьому досвідчені тренери і тренерки: громадські активістки Інга Дуднік та Зоя Лебідь, волонтерка Корпусу Миру Ґейл Вальєрес та юрист Євген Гурницький.

Загалом зустріч вийшла актуальною, насиченою і в дуже приємній атмосфері. Відгуки учасників та учасниць тренінгу теж про це свідчать (переглянути їх можна  за посиланням).

Наступним етапом роботи команд стане моніторинг екологічної ситуації в районах (зокрема опитування місцевого населення щодо актуальних, на їхню думку, екопроблем), а також приведення чинної нормативної бази у відповідність до отриманих даних моніторингу. Тож наступні кілька місяців роботи варто чекати справжнього екобуму у свідомості місцевих мешканців чотирьох регіонів. Сподіваємося, це тільки початок.

Більше фото – в альбомі на нашій facebook-сторінці.

_____________

Тренінг організований Кіровоградським місцевим осередком Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст тренінгу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *