23-25 травня у столиці Таджикистану, місті Душанбе, пройшов Регіональний Форум Країн Європи і Центральної Азії  з питань соціальної підзвітності у водному секторі» (Social Accountability in the Water Sector). Україну на цій міжнародній зустрічі представляли дві чарівні очільниці місцевих осередків ВЕГО «МАМА-86» – Марта Корчемлюк (м. Яремче) і Людмила Шестакова (м. Кропивницький).

Організатори форуму – Програма Глобального співробітництва для суспільної підзвітності (GPSA), Програма з водного партнерства (WPP) Всесвітнього банку та міжнародне об’єднання організацій Oxfam – на три дні створили майданчик обміну досвідом між практикуючими спеціалістами країн Європи і Центральної Азії, що працюють з ініціативи Суспільної Підзвітності в секторі водопостачання і санітарії.

IMG_20170525_114729

Крім того, Форум ЄCA також забезпечив платформу для дискусії і дозволив політикам, донорам, дослідникам, представникам приватного, медійного та громадського секторів, а також міжнародних організацій  зустрітися і обговорити питання Суспільної Підзвітності.

Всього у Форумі ЄСА взяли участь 110 представників різних куточків світу: Азербайджану, Болгарії, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Пакистану, Сполученого Королівства,  Таджикистану, України та Узбекистану.

Українки на Форумі взяли активну участь в обговореннях, численних воркшопах, а також гідно презентували діяльність ВЕГО «МАМА-86»: зокрема поговорили з учасниками Форуму про те, які проблеми вирішує організація, і як залучає жінок до своєї діяльності.

IMG_20170524_100730Враженнями про Форум ділиться Людмила Шестакова:

«У Таджикистані, як і в Україні, як виявилося, є проблеми із чистотою і доступністю до питної води. В чому особливість: у Таджикистані майже не очищується вода у гірських поселеннях, її беруть з річок. За словами одного із доповідачів, 80% поселень у горах не мають водопрводів і каналізацій. Через особливості гірського ландшафту важко навіть пробити свердловини, тому місцеві жителі просто беруть воду з рік».

Завдяки участі у  Форумі ЄСА, ВЕГО «МАМА-86» тепер має зв’язки і з іншими спорідненими організаціями громадського сектору.

«Ми знайшли партнерів серед НУО Таджикистану, активісток жіночих організацій, які займаються також екопроблемами і питаннями доступу до питної води жителів гірських поселень. А також познайомилися із донорами, що представляли різні регіони організації OXFAM,це ГО яка бореться з бідністю в усіх куточках світу. У 2014-му році організація намагалася створити осередок і в Україні, проте через конфлікт на сході країни, поки відтермінували своє рішення», – ділиться Людмила Шестакова.

IMG_20170523_140226

Попри свою нечисленність, делегація з України поповнювалася новими співвітчизниками. До неї увійшли також і кандидат наук Данкан МакНікол (Кембридж, Сполучене Королівство; на фото – крайній ліворуч) і Джозеф С. Троммер (США; на фото – крайній праворуч). Їхні предки – вихідці з України, про що чоловіки пам’ятають і цікавляться культурою України досі.

Share Button

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *